• 7649 M učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo

• Denné 4-ročné štúdium pre absolventov základnej školy ukončené maturitnou skúškou.

Charakteristika absolventa:

Študijný odbor pripravuje žiakov na edukačnú činnosť v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach s deťmi predškolského a školského veku.

Uchádzač nemusí ovládať hru na hudobný nástroj.

Uplatnenie v praxi:

Absolventi sa po úspešnom ukončení štúdia uplatnia ako učiteľky v materských školách a zároveň aj ako vychovávateľky v školských kluboch detí a v detských domovoch. Uplatnenie nájdu aj v materských školách v Rakúsku a v Nemecku.

Absolventi môžu pokračovať v ďalších formách pomaturitného, špecializačného alebo vysokoškolského štúdia.

Odborné predmety:

pedagogika, psychológia, špeciálna pedagogika, biológia a starostlivosť o zdravie, metodika hudobnej výchovy, metodika telesnej výchovy, metodika výtvarnej výchovy, metodika literárnej a jazykovej výchovy, tvorivá dramatika, metodika edukačných aktivít, hra na hudobný nástroj, odborná prax, seminár k odbornej praxi