• 7670 M pedagogický asistent

• Denné 4-ročné štúdium pre absolventov základnej školy ukončené maturitnou skúškou.

Charakteristika absolventa:

Pedagogický asistent ako pedagogický pracovník, ktorý pod vedením  učiteľa individuálne pracuje s deťmi, má za úlohu pomáhať, respektíve prekonávať zdravotné alebo sociálne bariéry dieťaťa a žiaka.

Uplatnenie v praxi:

Absolvent môže kvalifikovane vykonávať činnosti, ktoré súvisia s priamou pedagogic- kou činnosťou, s individuálnou prácou so žiakmi podľa inštrukcií pedagóga v MŠ, ZŠ , SŠ pre deti alebo žiakov s nadaním, v špeciálnej škole. Pomáhajú deťom a žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Absolventi môžu pokračovať v ďalších formách pomaturitného, špecializačného alebo vysokoškolského štúdia.

Odborné predmety:

pedagogika, psychológia, špeciálna pedagogika, biológia a starostlivosť o zdravie, sociálna pedagogika, metodika integrovaného vzdelávania, metodika literárnej a jazykovej výchovy, tvorivá dramatika, základy terapeutických techník, hra na hudobný nástroj, sociálno-psychologický výcvik, odborná prax, seminár k odbornej praxi