• Knižná burza

Burza použitých kníh za symbolické ceny v Topoľčanoch. Okrem toho, že knihy dostali druhú šancu, vyzbierané financie budú použité na charitatívne účely. Organizačne pomohli aj naši žiaci, čím podporili túto veľmi dobrú vec.

• Život je dar

Pripnutím si jednoduchej bielej stužky sa môžu všetci stať nositeľmi posolstva kampane a spomenúť si tak na všetky nenarodené ľudské bytosti. Aj v našej škole sme si pripli stužky na odev a uctili sme si symbol života.

• Ponožková výzva

Cieľom Dňa Downhovho syndrómu je zvýšiť povedomie ľudí o tomto genetickom ochorení. Svoje sympatie a podporu ľuďom s touto chorobou vyjadrila aj naša trieda obutím ponožiek rôznych farieb alebo veľkostí, a tým im vyjadrila podporu.

• Ekoolympiáda

Aj naši žiaci sa zapojili do pilotného vzdelávacieho programu-ekoolympiády. Zmerali si sily v 4 oblastiach, týkajúcich sa enviromentálnej výchovy, a to voda, biodiverzita, odpad, klimatická zmena v digitálnej podobe. Teší nás, že aj tieto závažné témy im nie sú ľahostajné, zapojili sa a určite sa dozvedeli veľa užitočných informácií a stanú sa aktívnymi ochrancami našej planéty.

• Deň Valentína

Možno pre niektorých je to sviatok komerčný, ale našou snahou bolo pripomenúť si, že lásku si treba dávať každý deň. V týždni prebiehala na škole valentínska pošta, v ktorej mohol každý nechať svoj odkaz komukoľvek, či už milé slovo z hĺbky svojho srdca, úprimné vyznanie, ospravedlnenie, zaľúbený odkaz,  alebo sladkú maličkosť, vyrobený darček.

Žiaci si pri príležitosti tohto sviatku krásne vyzdobili svoje triedy a najkrajšie vyzdobená trieda získala sladkú odmenu. Veríme, že si v tento deň mnohí uvedomili, že sviatok sv. Valentína je príležitosťou zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami lásky a uplatňovať ju v každodenných životných situáciách, nielen jeden deň v roku.