• „Nezabudnutí susedia“

      Do fotogalérie bol pridaný nový album „Nezabudnutí susedia“.

      V piatok 9. septembra, v Deň obetí holokaustu a rasového násilia, sa niektorí žiaci našej školy zúčastnili celoslovenskej spomienkovej tryzny „Nezabudnutí susedia“. Židovským cintorínom v Topoľčanoch sa rozliehal zvuk sirén, príhovory, životný príbeh topoľčianskeho rodáka Waltera Frieda, ale najmä mená obetí holokaustu. Na ich pamiatku sme aj my symbolicky zapálili biele sviečky...

     • Otvorenie školského roka 2022/2023

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Otvorenie školského roka 2022/2023.

      Letné prázdniny sú neodvratne za nami a my sme s chuťou a radosťou otvorili brány našej školy. Veríme, že si všetci dostatočne oddýchli a načerpali nové sily a možeme sa spoločne pustiť do tvrdej práce a štúdia nových zaujímavých vecí. S radosťou sme privítali aj našich nových prvákov a nových kolegov a škola je opäť plná života. Prajeme všetkým úspešný vstup do nového školského roka. Nech sa nám všetkým darí!

     • Odborná prax

      Žiačky 4. ročníkov absolvovali odbornú prax v ŠKD: Škultétyho Topoľčany, Komenského Bánovce n. Bebravou a Malinovského Partizánske. 

      Prax bola zameraná na overenie teoretických znalostí pri práci s deťmi. Počas praxe vykonávali rôzne edukačné aktivity, ale aj zaujímavé a zábavné činnosti. 

      Žiačky 3. ročníkov absolvovali odbornú prax v MŠ: Škultétyho Topoľčany, Gagarinova Topoľčany, Gogolova Topoľčany, Komenského Bánovce n. Bebravou, Ludanice, Kovarce, Radošina. Ďakujeme našim cvičným zariadeniam a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

      Ďakujeme cvičným ZŠ za spoluprácu!

     • Napísali o nás...

      Noviny pre občanov mesta Topoľčany Radničné zvesti​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​:

      Ďakujeme ZŠ Škultétyho, potešili ste nás. Sme veľmi radi, že môžeme s Vami spolupracovať a tešíme sa na ďalšiu spoločnú prácu.

     • Návšteva divadla

      Nitriansky tím hrá Drotára od J. Palárika ako provokatívnu paródiu a grotesku o neduhoch súčasného Slovenska v stredoeurópskom priestore. Zaujal nás cit pre komiku a komediálnosť, pouvažovali sme aj o slovenskej povahe... 

      Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok!

     • Odborná prax v ŠKD

      Zúčastnili sa jej naše žiačky 4. ročníkov, kde si pre deti pripravili zaujímavý program. Súťaže, hľadanie pokladu a rôzne športové disciplíny, v ktorých deti mali možnosť získať medaily i sladkú odmenu. Overili si tak získané teoretické vedomosti v praktických činnostiach.

     • Exkurzia o Popoluške

      Objavili sme viaceré roviny, skryté významy, ktoré sa v tomto príbehu nachádzajú. Dozvedeli sme sa, aký názov má Popoluška v rôznych iných svetových jazykoch, či s akými našimi tradičnými rozprávkami ju na základe rovnakej dejovej postupnosti možno spájať.

      V pedagogickom povolaní pri práci s knihou a rozprávkami tieto poznatky určite využijeme.

     • Svet koní

      V zaujímavej prednáške v Tribečskom OS sme sa dozvedeli, ako a prečo je dôležité s koňmi komunikovať, priblížili sme si aj jazdecké disciplíny (parkour, drezúra, voltíž, reining, barrel racing a pole bending).

      Pre veľkú vnímavosť a citlivosť sú práve tieto zvieratá výborným spoločníkom pre deti a využívajú sa aj na hipoterapiu. 

     • Deň Zeme

      Investujme do našej planéty! Ako to môžeme urobiť? Zaviesť do každodenného života pár zmien. Napríklad obmedziť používanie plastov, šetriť vodou, kupovať lokálne potraviny, používať prírodné hnojivá atď. 

      Nezabúdajme, že každý deň môže byť Dňom Zeme!

     • Hudobné prehrávky 4. ročníkov

      "Kto chce pochopiť hudbu, nepotrebuje ani tak sluch, ako srdce." – Titus Livius
      Naše žiačky sa prezentovali hrou na hud. nástrojoch (gitare alebo keyboarde, podľa toho, aký nástroj počas 4 rokov študovali).

      Repertoár tvorili detské piesne a sálou sa ozýval spev. Všetkým zúčastneným úprimne gratulujeme k tomu, že i napriek pandemickej situácii hru na hudobných nástrojoch zvádli a sú tak pripravené svoje zručnosti predviesť i vo svojom ďalšom profesijnom živote.

     • Prvoaprílový žart

      1. apríl-Deň bláznov. Ideálny čas, ako si veselo spríjemniť deň v škole. V tento piatkový deň prišli všetci do školy vrátane učiteľov v štýle 70. rokov a bez školskej tašky. Čo však neznamenalo, že si svoje veci môžu nechať doma, ale majú si ich priniesť v akejkoľvek inej forme, či už je to kôš, škatuľa, vozík...

      Triedy sa rozžiarili farbami a farebnými kostýmami, všade bolo cítiť veselosť a radosť. Žiaci počas vyučovania dostali nečakanú úlohu. Za jednu hodinu museli pripraviť vystúpenie na známe hity 70. rokov. A verte, že im sa to aj dokonale podarilo! Vystúpenia, ktoré nám predviedli, boli originálne-veď pozrite...

  • Kontakty

   • Súkromná stredná odborná škola pedagogická, Gagarinova 2490/13, 955 01 Topoľčany
   • +421 38 532 0440
   • Gagarinova 2490/13,
    955 01 Topoľčany

    Topoľčany
    Slovakia
 • Staňte sa naším fanúšikom

 • Počítadlo návštev

  Počet návštev: 99240