• Výsledky školského kola SOČ

Podrobné výsledky nájdete v priloženom linku.

Súťažný odbor 01 Problematika voľného času

1.miesto    Tomáš Margolien z II.B - Vyber správnu školu!

Súťažný odbor 17 Pedagogika, psychológia, sociológia

1.miesto   Hana Foltánová zo IV.A – Sociálno-výchovná činnosť v oblasti pomoci zvládať a vyrovnávať sa s problematikou smrti

Súťažný odbor 04 Biológia

3.miesto    Barbora Brezovská, Laura Paulová, Natália Šnircová z III.B – Kožné choroby

• Projektové vyučovanie

Štvrtáci zrealizovali projektové vyučovanie s cieľom analyzovať známe dielo Jeroma Davida Salingera-Kto chytá v žite.

Ako projekt komentuje jedna žiačka: "Pracovali sme v skupinách, z ktorých každá spracovala inú úlohu - dramatizácia časti diela, prezentácia diela, otázky o diele spracované formou tajničky a svoje výtvarné schopnosti sme preukázali  v kresbách, kde sme sa snažili zachytiť podstatné časti románu. Myslím, že tento román má čo povedať aj dnešnej generácii."

• Deň pre bezpečnejší internet

Počas Medzinárodného dňa pre bezpečnejší internet sa žiaci prostredníctvom videa oboznámili so zásadami pre bezpečnejšie sociálne siete, naučili sa, ako ochrániť svoje súkromné údaje na internete najmä na webových stránkach sociálnych sietí. Taktiež sa dozvedeli, čo robiť, ako postupovať a ako predchádzať v prípade kyberšikany.