Plavecký výcvik
Osvieženie v týchto horúčavách žiakom určite prospelo, navyse naučili sa rôzne plavecké štýly, ktoré budú môcť uplatniť v ich pedagogickej praxi.
Inovatívna vyučovacia metóda
Žiačky druhých ročnikov si vyskúšali inovatívnu metódu v rozvoji predčitateľskej gramotnosti s názvom Kniha lona.
13
Poézia o láske
Keďže máj je mesiac lásky, aj naši žiaci sa pokúsili formou básní vyjadriť svoje city k ľuďom, ktorých majú radi.
Psychológia- od histórie k praxi
Študenti prvých ročníkov si v rámci hodín všeobecnej psychológie pripravili vlastné projekty o významných predstaviteľoch histórie psychológie.
Tretiaci ako budúci učitelia odučili zadanú tému podľa svojich predstáv.
Ukazáli sme si napríklad ako lepšie spoznať vzťahy v triede a aké techniky využívať v prevencii proti šikanovaniu. Šikovné dievčatá Petra G. a Natália M. z 3.B vymysleli program celodennej besedy pre ZŠ s rozmanitými aktivitami so zameraním na poruchy príjmu potravy.
Projekt vlastnej MŠ
Na hodine pedagogiky žiači 1. ročníka pracovali na projekte vlastnej materskej školy.
Úlohou žiakov bolo vymyslieť názov, zameranie a organizačné zabezpečenie MŠ.
2
Kreatívna metodika
Žiaci vymýšľali pohybové aktivity pre všetky vekové kategórie, ale aj aktivity na sebapoznávanie, relaxačné aktivity pre deti, mládež i dospelákov, ktoré študenti využijú počas odbornej praxe vo vyšších ročníkoch. Tvorili sme ankety, robili sme rozhovory.
Jednou z mnohých kreatívnych úloh bolo tvorivo zachytiť ich predstavu voľného času.
Ukážky z terapeutických techník
Študentky tretieho ročníka v odbore sociálno-výchovný pracovník na hodinách predmetu základy terapeutických techník vymysleli vlastné terapeutické stretnutia pre intaktné deti, s poruchami správania, pre dospievajúcich s poruchami príjmu potravy, pre dospelých a seniorov. Vo svojich aktivitách využili naučené postupy a metódy.
Hodinku muzikoterapie v podaní študentky Hanky F. sme si vyskúšali aj na vlastnej koži.
Projekty k téme "Po anglicky hovoriace krajiny"
Spolu so žiakmi sme na hodine vytvorili plagát k maturitnej téme Masmédiá, v ktorom sme bližšie popísali pojmy spam, scam a hoax, ako odhaliť na internete falošné správy a pridali odkazy na príklady rôznych "fake news".
Tajničky k téme "Essen und Trinken"
Žiačky na hodine ZKN pripravili tajničky k téme Essen und Trinken, ktoré môžu slúžiť aj ako didaktický materiál v ŠKD pre žiakov, ktorí sa učia nemčinu.
Záložka do knihy
Naši študenti sa zapojili do celoštátneho projektu ,,Záložka do knihy spája stredné školy” a vytvorili vlastné kreatívne záložky. Tohtoročnou témou boli Osobnosti a diela slovenskej dramatickej tvorby (100. výročie založenia Slovenského národného divadla a 190. výročie prvého ochotníckeho predstavenia na Slovensku).
Projekty z ANJ
Žiaci na hodine ANJ vypracovali projekty k maturitnej téme Po anglicky hovoriace krajiny s tým, že sa zamerali aj na menej známe krajiny ako je napr. Singapure, Nový Zéland, Južná Afrika, Guyana a i. Chceli sme poukázať na to, že angličtina je oficiálnym jazykom na takmer všetkých svetadieloch.
Netradičný vianočný darček
Keďže rok 2020 bol poznačený pandémiou, mnohé školské sviatky a oslavy išli do úzadia. Naši štvrtáci a štvrtáčky reagovali na výzvu ministra školstva a svoju priazeň vyučujúcim prejavili príspevkom cez sociálnu sieť. Ich snaha sa dokonca dostala aj do povedomia samotného ministra Branislava Gröhlinga.
Mentálne mapovanie
Počas výchovno-vzdelávacieho procesu aplikujeme mentálne mapy pre lepšie pochopenie a prepojenie vzťahov medzi odbornými pojmami, s ktorými sa budeme v predmete pedagogika stretávať počas celého štúdia. Pojmové mapy pomáhajú našim žiakom lepšie si zapamätať učivo a slúžia ako pomôcka pri jeho opakovaní.
Režim dňa v MŠ
Predstavte si, žeby ste mali vo vlastných rukých tvorbu režimu dňa v materskej škole. Ako by vyzeral taký deň podľa Vás? Naše študentky znalé organizačných foriem výchovy a vzdelávania (foriem denných činností) v MŠ, vypracovali nasledujúce návrhy režimu dňa v MŠ.
Origami
V rámci predmetu metodika edukačných činností žiaci pracujú s rôznymi materiálmi, medzi ktoré patrí aj najviac používaný papier. Na rozvoj jemnej motoriky rúk, sústredenia sa a trpezlivosti je možné využiť aj staré japonské umenie skladania papiera ORIGAMI.
Nechajte sa inšpirovať videami našich študentov a poskladajte si svoje vlastné origami.
OK Hviezdoslavov Kubín
Vanesa Kováčiková predniesla ukážku od M. Kompánikovej: "Ponárame sa" a s týmto textom si zasúťaží aj na krajskom kole.
Školský šampión v súťaži Matematický klokan
Mário Tomčko z 2.A triedy
4. miesto na KK SOČ
Školu reprezentovali žiačky N. Cabajová (III.B), J. Pernisová (III.A), P. Géciová (III.B) a N. Feketová (III.B).
Súťažné odbory: Biológia a Pedagogika, psychológia, sociológia.
Patrí im vďaka za to, že sa aj v tejto mimoriadnej situácii zapojili do súťaže a reprezentovali našu školu.