• Deň pre bezpečnejší internet

• 9. 2. 2022
      • Počas Medzinárodného dňa pre bezpečnejší internet sa žiaci prostredníctvom videa oboznámili so zásadami pre bezpečnejšie sociálne siete, naučili sa, ako ochrániť svoje súkromné údaje na internete najmä na webových stránkach sociálnych sietí. Taktiež sa dozvedeli, čo robiť, ako postupovať a ako predchádzať v prípade kyberšikany.

• Medzinárodný deň ľudí so zdravotným postihnutím

• 6. 12. 2021
      • Cieľom tohto dňa je presadzovať povedomie spoločnosti o zdravotnom postihnutí, zvýšiť podporu ľudí so zdravotným postihnutím a rozvíjať inkluzívnu spoločnosť. V tento deň si mali možnosť naši študenti v rámci predmetov Metodika integrovaného vzdelávania a Špeciálna pedagogika vyskúšať na malú chvíľu, aké to je byť „iný“. Snažili sa vžiť do role nevidiaceho, nepočujúceho či jednotlivca s telesným postihnutím.

• Kultúrne aktivity v našej obci

• 6. 12. 2021
      • Kultúrna andragogika je jednou z troch dôležitých pilierov andragogiky, ktorej súčasťou je aj kultúrno-osvetová činnosť. Študenti II.A triedy odboru sociálno-výchovný pracovník si pripravili miniposter kultúrnych aktivít, ktoré sa realizujú v ich obci.

Oboznámili nás tak so zaujímavými tradíciami a zvykmi, ktoré sa tradujú z generácie na generáciu a prispievajú do nášho kultúrneho dedičstva.

• Terapia ako voľnočasové aktivity

• 6. 12. 2021
      • Terapia je nielen liečebný proces využívajúci rôzne činnosti, ktoré majú vyvolávať pozitívne pocity, ale majú snahu zamedzovať vzniknutým problémom. Je zároveň aj vhodnou voľnočasovou aktivitou, ktorá má za úlohu pozitívne pôsobiť na deti/mládež.

Študenti II.B odboru pedagogický asistent si mali možnosť vyskúšať arteterapiu a jej účinky.

• Svetový deň boja proti AIDS

• 2. 12. 2021
      • Aj na našej škole sme si ho pripomenuli symbolom červených stužiek. Ich pripnutím vyjadrujeme solidaritu s osobami, ktoré infekciou HIV alebo ochorením AIDS trpia. Najúčinnejším prostriedkom na zabránenie šírenia HIV a AIDS je prevencia.

Žiačka Paulová L. pripravila prezentáciu, ktorú odprezentovala ostatným študentom vo svojich triedach a Miková V. si pripravila rozhlasovú reláciu do školského rozhlasu.

• Kam ďalej po SŠ?

• 2. 12. 2021
      • V rámci kariérovej výchovy a poradenstva sa študentky venovali rozličným aktivitám zameraným najmä na poznanie svojich silných a slabých stránok, vlastností, ktoré sú potrebné pre výkon vybraných pomáhajúcich profesií.

V ďalšom kroku sa zúčastnili online motivačných prednášok, ktoré lektorovali bývalé absolventky našej školy, školská psychologička Mgr. Miriama Križmová a po nej Mgr. Laura Žišková, absolventka pedagogiky a vychovávateľstva. Okrem nich študentky mali možnosť klásť otázky a diskutovať aj s Mgr. Patrikom Lekešom, absolventom odboru učiteľstvo psychológie a ruského jazyka, doktorandom na Katedre rusistiky UKF v Nitre.

• Komenský na škole

• 18. 11. 2021
      • Dnes, 15. novembra, sme si pripomenuli 351. výročie úmrtia velikána Jana Amosa Komenského. U nás je známy najmä ako systematik výchovy či „učiteľ národov“, ktorý sa venoval pedagogickej činnosti.

Navštívil nás jeho „duch“, ktorý nám porozprával o svojom nie ľahkom živote, preveril vedomosti našich žiakov zaujímavou tajničkou a nakoniec sme si krátkym kresleným filmom o Komenskom uctili jeho pamiatku.

• Vytvárame edukačné aktivity

• 5. 11. 2021
      • Na hodinách metodiky hudobnej výchovy študenti druhých ročníkov vytvárali a prezentovali edukačné aktivity zamerané na dve základné hudobné činnosti uskutočňované v materských školách a školských kluboch detí, a to vokálne činnosti a hudobno-pohybové činnosti.

• Odborná učebňa hry na hudobný nástroj

• 5. 11. 2021
      • V odbornej učebni hry na hudobný nástroj – klavír pribudlo nové vybavenie, digitálne piano aj keyboardy, obnovili sme aj nástenky.

• Zrak

• 5. 11. 2021
      • Nie všetko, čo uvidíme na prvý pohľad, je skutočné. Nie každý pohyb, ktorí uvidíme na obrázku sa aj v skutočnosti deje. Ako je to možné? Keďže ľudský zrak nie je dokonalý, na hodine biológie a starostlivosti o zdravie človeka sme si vyskúšali naše zrakové vnímanie cez optické klamy a ilúzie.

• Biológia človeka

• 5. 11. 2021
      • V treťom ročníku sa žiaci oboznámili s 3 najznámejšími pohlavnými ochoreniami cez vytvorené prezentácie, uviedli zásady, prevenciu, príznaky aj zaujímavosti o ochoreniach AIDS, kvapavka a syfilis.

• Projekty k téme poškodenia nervovej sústavy

• 5. 11. 2021
      • Na predmete Biológia a starostlivosť o zdravie človeka si žiaci druhých ročníkov pripravili projekty súvisiace s poškodeniami a najčastejšími ochoreniami nervového systému. Niektorí porozprávali aj o svojich vlastných skúsenostiach a pripravili si aj prezentácie, ktoré odprezentovali.