• Školské kolo SOČ

• 20. 3. 2023
      • Dňa 28.2.2023 sa študenti tretích ročníkov zúčastnili školského kola SOČ.

Do krajského kola postúpili: Tomáš Margolien, Veronika Miková, Lenka Šípošová, Aneta Pavličková, Sofia Heráková.

Postupujúcim gratulujeme a prajeme veľa šťastia!

• Lyžiarsky kurz

• 20. 3. 2023
      • Od 27.2. do 3.3. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskeho kurzu, ktorý sa uskutočnil na Donovaloch. Žiaci sa naučili základnú techniku lyžovania a zdokonalili a upevnili si svoje zručnosti a schopnosti.

• Pochovávanie basy

• 21. 2. 2023
      • Ako je na Slovensku zvykom, aj na našej škole sme ukončili obdobie zábav a plesov pochovaním basy s bohatým programom, ktorý nám oživila aj naša školská kapela.

• Fašiangy - čas plesov

• 21. 2. 2023
      • Fašiangy - čas plesov a karnevalov nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Naši žiaci sa zapojili do organizovaní týchto detských karnevalov, aby tak potešili tých najmenších. Odmenou im bol detský úsmev na tvárach detičiek.

• Fašiangy

• 21. 2. 2023
      • Aj naši žiaci pochovávali basu v ZSS Komfort a Penzión v Topoľčanoch. Starkým vyčarili nielen úsmev ale aj slzičku.

• Biológia v praxi

• 16. 2. 2023
      • Hodiny biológie sme si spestrili štúdiom flóry a fauny nášho regiónu priamo v prírode a Tribečskom múzeu v Topoľčanoch, kde študenti obohatili svoje vedomosti prostredníctvom prednášky a expozície Príroda stredného Ponitria.

• Exkurzia Budapešť

• 21. 12. 2022
      • 13. a 15. decembra sme navštívili Tropikárium a Oceanárium v Budapešti, pozreli sme si historické jadro mesta Budapešť - Vörösmartyho námestie i vrátane vianočných trhov.

• „English week“ – Anglický týždeň (12.-16.12.)

• 21. 12. 2022
      • Aj tento školský rok sa na našej škole konal tzv. Anglický týždeň, počas ktorého si žiačky a žiaci našej
        školy precvičili svoje jazykové schopnosti a zručnosti hravou formou. Taktiež nesmelo chýbať
        súťaženie cez momentálne jednu z najobľúbenejších vzdelávacích platforiem – Kahoot!, ktorá
        originálnym spôsobom skúma vedomosti žiakov z najrôznejších oblastí.

• Mikuláš v škole

• 19. 12. 2022
      • Nechýbal ani u nás! Všetci poslušní študenti dostali sladkú odmenu, a tí, ktorí trošku neposlúchali, tých si čerti pekne označili! Študenti pripravili veselý program, celá škola sa roztancovala do vianočnej atmosféry a nechýbal ani tradičný voňavý vianočný punč.

• Mikuláš v MŠ

• 19. 12. 2022
      • Mikuláš z našej školy navštívil deti v materských a špeciálnych školách v Topoľčanoch. Tešíme sa, že sme deťom vyčarili úsmev a rozžiarili ich detské očká.

• Svetový deň boja proti AIDS

• 19. 12. 2022
      • Pätnásty ročník kampane Červené stužky vyvrcholil 1. decembra 2022 – na Svetový deň boja proti AIDS. Keďže symbolom boja proti AIDS sú červené stužky, aj na našej škole sme si ich pripli a tým vyjadrili solidaritu s osobami, ktoré infekciou HIV alebo ochorením AIDS trpia.

• Týždeň boja proti drogám (21. – 25. 11.)

• 5. 12. 2022
      • Pri príležitosti Týždňa boja proti drogám si žiaci našej školy predposledný novembrový týždeň
        pripomenuli túto preventívnu akciu tvorbou plagátov, ktoré zhotovovali na hodinách Metodiky VV
        a Metodiky edukačných činností.

• Zbierka pre Ukrajinu na škole

• 24. 11. 2022
      • Žiaci našej školy sa v posledných dňoch aktívne zapojili do dobrovoľnej zbierky pre utečencov z Ukrajiny, čím podporili charitatívnu činnosť v spolupráci s Centrom pre rodinu v Nitre.

• Okresné kolo v bedmintone

• 15. 11. 2022
      • Naše žiacky sa zúčastnili okresného kola v bedmintone, kde obsadili 2 miesto.

• Krst knihy Osobnosti stredného Ponitria

• 4. 11. 2022
      • Dňa 27. októbra 2022 sme v Galérii v Topoľčanoch pokrstili publikáciu „OSOBNOSTI STREDNÉHO PONITRIA“. Hlavným editorom knihy je PhDr. Vladimír Daniš, zriaďovateľ našej školy. Publikácia je bohatá na osobnosti, ktoré tu žili a pôsobili. Je jedinečná svojho druhu v tomto regióne. Program spríjemnili študenti našej školy, ale aj žiaci ZUŠ Ladislava Mokrého v Topoľčanoch, ZUŠ Dezidera Kardoša a študenti Gymnázia Janka Jesenského z Bánoviec nad Bebravou.

• Halloween na škole

• 1. 11. 2022
      • 26.10. 2022 sme si pripravili na škole Halloweensku party, na ktorej mali študenti mnoho aktivít. Prvú splnili už pri príchode do školy, prišli oblečení v halloweenskej maske. Študenti sa museli popasovať s rôznymi úlohami, súťažami a aj s kvízom kde sa dozvedeli, že Halloween nie je "americký" sviatok, ako si mnohí mysleli.